Заврши рокот за собирање потписи - како ќе изгледа гласачкото ливче на 24 април?


3 копии

Граѓаните не се задоволни од услугите кои ги нуди јавната администрација, сметаат дека бројот на вработени треба да се намали и да прекине праксата на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 3, во интервју за КУРИР говореше за бројните скандали во секторите безбедност и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 3, во интервју за КУРИР говореше за бројните скандали во секторите безбедност и ...
| | веќе видена | слични

Околу 60 отсто од Бугарите силно го поддржуваат членството на нивната земја во Европската унија, но неуспехот да се приближи до животниот стандард во другите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните имаат уште три дена да извршат увид во избирачкиот список. Од Државната изборна комисија апелираат граѓаните да се проверат и доколку е потребно да ...
| | веќе видена | слични

Сегашниот претседател и кандидат за иден претседател, Стево Пендаровски, целосно потфрли во извршувањето на својата должност. Човекот ги преспа овие пет години ...
| | веќе видена | слични

Со оглед дека влегуваме во предизборен период од исклучителна важност е да се слушнат размислувањата на политичките актери. За таа цел разговаравме со ...
| | веќе видена | слични

Иако официјално незапочната, изборната кампања тече во континуитет уште од минатите избори, а политичките партии го користат максимално секој момент како ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со вчерашниот ден, четврток, 14 март, вкупно 4.859 лица извршиле увид на своите податоци во Избирачкиот список во подрачните одделенија и канцеларии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 683 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши рокот за собирање потписи - како ќе изгледа гласачкото ливче на 24 април?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: