ЗОШТО ОПАЃА ТРГОВСКАТА РАЗМЕНА МЕЃУ ЕУ И КИНА?! - Европа лани увезла значително помалку производи

Во текот на измината 2023 година вредноста на трговската увозна зависност на земјите од Европската унија од производи од Кина значително опаднала. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Минатата година Европската Унија оствари суфицит од 158 милијарди евра во стоковната трговија со Соединетите Американски Држави, објави денеска Евростат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2023 година ЕУ извезла стоки во САД за 502 милијарди евра, а увезла стоки за 344 милијарди евра. Европската Унија лани увезла сурова нафта од САД за 42,4 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозот на оружје во европските земји е речиси двојно зголемен во претходните години, американскиот и францускиот извоз се зголемија во исто време, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 606 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 321 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 183 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО ОПАЃА ТРГОВСКАТА РАЗМЕНА МЕЃУ ЕУ И КИНА?! - Европа лани увезла значително помалку производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: