35 отсто поевтинува парното за училиштата и градинките


8 копии

Собранието денеска ја продолжи 135. седница во рамки на која расправа по Предлогот на финансиски план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги и ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска во Собранието пред пратениците рече дека во иднина АД ЕСМ ќе ја откупува ...
| | веќе видена | слични

Околу 34 милиони евра се свртеле на берзата за купување на електрична енергија „ден однапред“ за нешто повеќе од половина година откако започна со работа во ...
| | веќе видена | слични

„Има режими на работа, во текот на денот доколку температурата е над 18 степени, во тие неколку часа се исклучува греењето, така што нема потреба од трошење на ...
| | веќе видена | слични

Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични

За околу 35% ќе се намалат февруарските сметки за топлинска енергија за училиштата, деловните корисници, јавните институции одлучи Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ Снабдување со топлина денеска преку соопштение информира дека субвенции на цената на топлинска енергија за домаќинствата ќе има и оваа грејна сезона. - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 отсто поевтинува парното за училиштата и градинките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: