Училишта, деловни корисници, јавни институции ќе добијат пониски февруарски сметки за парно


За околу 35% ќе се намалат февруарските сметки за топлинска енергија за училиштата, деловните корисници, јавните институции одлучи Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Четирите инвестиции во енергетиката, предводени од Владата на СДСМ значат производство на електрична енергија, намалување на CO2 и добробит на стандардот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Митилинеос е најголемата грчка компанија во енергетскиот сектор со над 5 600 вработени коишто ќе имаат пристап до најевтината берза за гас, Холандската, каде ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен е еден стратешки проект којшто сите овие години, и оваа влада и претходната којашто имаше повеќе од 10 неуспешни обиди да го спроведе со самото тоа што ...
| | веќе видена | слични

За да изградиме еден објект како Чебрен треба да знаеме која ни е финансиската состојба во државата и финансиските импликации. Анализите покажуваат дека такви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај другите штетни работи што се случуваат, сега имаме уште четири проекти што се инсистира да се спроведат по брза постапка. Тоа се штетни договори за ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ја продолжи 135. седница во рамки на која расправа по Предлогот на финансиски план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy Monitor - GEM) со седиште во Сан Франциско ги критикуваше европските земји дека планираат да ...
| | веќе видена | слични

Стратешките инвестиции во енергетиката добиваат втора шанса. Пред пратениците повторно се ставени четирите предлог – закони, според кои ќе треба да се градат ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска во Собранието пред пратениците рече дека во иднина АД ЕСМ ќе ја откупува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Училишта, деловни корисници, јавни институции ќе добијат пониски февруарски сметки за парно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: