Владимир Кара-Музра – новото лице на отпорот против Путин


3 копии

И Јулија Навална, вдовица на водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални и првата дама на Украина Олена Зеленска ги одбија поканите за претстојното ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин. Им порача како дел од ...
| | веќе видена | слични

„Поради планираните настани во распоредот, вклучително и планирана посета на деца од сиропиталиште во Киев, за жал, првата дама нема да може да учествува на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Олена Зеленска, првата дама на Украина, нема да присуствува на утрешниот говор на американскиот претседател Џозеф Бајден за состојбата на нацијата во Конгресот ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на Алексеј Навални, Јулија Навални, денеска изјави дека обемот на јавната поддршка за нејзиниот покоен сопруг од неговата смрт е доказ дека неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јулија Навални, вдовица на опозицискиот лидер Алексеј Навални, ги повика Русите да се приклучат на протестот на денот на изборите на 17 март напладне и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владимир Кара-Музра – новото лице на отпорот против Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: