ПО ТРИ ДЕЦЕНИИ СИЛЕН РАСТ, Виетнам во следната декада ќе доживее раст на националното богатство од дури 125%

Време зa читање: 3 минути Меѓународните експерти предвидуваат значителен раст на средствата во Виетнам во следната деценија, бидејќи земјата ја зацврстува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се чини дека „Келанова“ се соочува со предизвикот да ја задоволи глобалната побарувачка за „Принглс“, популарниот бренд за чипс. Извршниот директор Стив ...
| | веќе видена | слични

По почетокот на војната во Појасот Газа, имаше глобална кампања за бојкот на израелските производи. Како резултат на оваа кампања, во светот се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Германските производители на машини повторно добија значително помалку нарачки во јануари отколку пред една година, предупреди во понеделникот здружението за ...
| | веќе видена | слични

Од неговото лансирање, „ајфон 15“ се бори за своето место на пазарот во Кина, но тешкотиите на оваа серија на „Епл“ сè уште не се завршени бидејќи продажбата ...
| | веќе видена | слични

Производната активност во еврозоната се намалила во февруари 20-ти месец по ред, како одраз на тврдокорната слаба побарувачка и потклекнувањето на Германија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 827 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 274 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 280 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 671 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 190 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 278 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО ТРИ ДЕЦЕНИИ СИЛЕН РАСТ, Виетнам во следната декада ќе доживее раст на националното богатство од дури 125%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: