За електричната енергија нема да дозволиме никаков ценовен шок, вели Бислимоски


За електричната енергија, нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок, потенцира во разговор со дописничката на МИА од Атина, претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Познатиот трговец со струја ЕДС кој има милионски загуби, поради енергетската криза сака да биде снабдувач со струја на домаќинствата и малите потрошувачи. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последниве две години трговијата со струја стана многу профитабилен бизнис во Македонија затоа и не е чудно што разни компании сакаат да се пријават на ...
| | веќе видена | слични

Профитна маржа од 11,5 проценти па надолу е главниот услов во јавниот повик за Универзален снабдувач на електрична енергија за домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимоски, во интервју за „a1oн“ вели дека намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Струјата поскапува со одлука на власта, повисоки сметки и до 400 денари. Корисниците од третиот блок за сметка која до сега ја плаќале 4.000 денари, сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ денеска преку соопштение се пофалија дека струјата за дел од корисниците поевтинува, додека пак, од опозицијата обвинија дека граѓаните ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 325 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За електричната енергија нема да дозволиме никаков ценовен шок, вели Бислимоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: