Новата цена на струјата нема да претставува шок за граѓаните тврди Бислимовски


Време зa читање: 4 минути Во текот на следната недела јавноста ќе биде информирана за цената на струјата што ќе важи од први јануари. Секогаш имаме креативни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

„Струјата поскапува со одлука на власта, повисоки сметки и до 400 денари. Корисниците од третиот блок за сметка која до сега ја плаќале 4.000 денари, сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Власта излажа дека цената на струјата нема да се покачи. Од први јануари граѓаните ќе плаќаат поскапа струја. Власта ја покачи цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани, Ново зголемување на цената на струјата од први јануари заради СДС и ДУИ. Со доаѓањето на власт на СДС и ДУИ, освен покачување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот повик сеуште тече, а Владата допрва ќе одлучува за избор на универзален снабдувач со струја за граѓаните и малите домаќинства. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Сега сметката за електрична енергија се состои од два дела – еден е енергија каде што има поделба по блокови и другиот дел е мрежарина. Кога ќе се собере ...
| | веќе видена | слични

„Трет пат по ред, откако ги воведовме блоковите, цената во првиот блок ја намалуваме, ја вративме евтината дневна тарифа со иста цена. Сега јас знам дека има ...
| | веќе видена | слични

Станавме земја со уништени енергетски капацитети, која најлошо се снајде во енергетската криза, без доволно домашно производство. Енергетските компании ...
| | веќе видена | слични

Донесовме одлука да учествуваме во јавниот повик на универзален снабдувач за електична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи, потврди главниот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 325 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата цена на струјата нема да претставува шок за граѓаните тврди Бислимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: