Фајнанс тинк: Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи најмалку до првата половина од наредната година

Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи до крајот од 2023 и најмалку во првата половина од 2024 година, истакнува Институт за економски ...
| | веќе видена | слични

Високите камати го забавуваат економскиот раст, бидејќи нема инвестиции и потрошувачка. Затоа сите се прашуваат кога најголемите светски централни банки би ...
| | веќе видена | слични

Како се подготви Кина да продолжи со стабилен економски раст и развој Ако се погледнат заклучоците од клучниот состанок на кој беа поставени приоритетите на ...
| | веќе видена | слични

Годишната конференција за Централна економска работа се одржа во Пекинг од понеделник до вторник, додека кинеските лидери одлучуваа за приоритетите за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 4 минути И покрај достигнувањето на историски максимум оваа година, глобалната побарувачка на јаглен се очекува да се намали до 2026 година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Азиската банка за развој (АДБ) ја зголеми својата економска прогноза за економиите во развој во Азија и Пацификот, откако силната домашна побарувачка доведе до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со ...
сите 524 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 156 | | | веќе видена

Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна ...
сите 75 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 156 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено ...
сите 142 | | | веќе видена

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече ...
сите 280 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фајнанс тинк: Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи најмалку до првата половина од наредната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: