Цените на нафтата кон првиот неделен пораст во последните два месеца

Време зa читање: 3 минути Најавата на Ангола во четвртокот дека ќе биде излезе од Организацијата на извознички на нафта (ОПЕК) ги соголи постоечките тензии во ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата пораснаа на меѓународните пазари за дури еден процент во петокот, поради продолжувањето на тензиите откако јеменските Хути нападнаа бродови ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на групата земји-производители на нафта (ОПЕК) следната година дополнително да го намали производството на нафта, Ангола објави дека се повлекува ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави се на пат да станат најголемиот светски произведувач на нафта во историјата. Ова се наведува во најновиот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа денеска, четврток, прекинувајќи ја тридневната победничка серија. Падот беше поттикнат од загриженоста за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата кон првиот неделен пораст во последните два месеца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: