Снимка од движењето на возилата отвора нови дилеми околу грабнувањето и убиството на Вања


Ако е точен временскиот код кој што го дава камерата во снимката која ја објави портал Икс, возилото со кое била киднапирана Вања било запалено уште пред 10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анализирајќи го случајот со убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, во емисијата на актерот Сашо Тасевски на Ем ТВ, поранешниот началник во МВР и ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на Тв емисијата на актерот Сашо Тасевски на Ем ТВ, каде тој се јавува во улога на водител, поранешниот помошник диретор на Бирото за јавна ...
| | веќе видена | слични

„На 15 ноември партијата Десна, чиј претседател е Љупчо Палевски, до Собранието на Македонија поднесе граѓанска иницијатива за распишување на референдум на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вели дека до него стигнала иницијативата на партијата Десна и Љупчо Палевски-Палчо за распишување на референдум на ...
| | веќе видена | слични

Една недела пред убиството на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес и 12 дена пред киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, осомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот медиум „Блиц“ објави цела анализа на Љупчо Палевски кој се сомничи за убиството на малата Вања и велешанецот Панче. Весникот пишува дека според ...
| | веќе видена | слични

Српскиот весник „Блиц“, објави цела анализа за првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Пренесуваме делови од анализата. „Основач на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 252 | | | веќе видена

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 301 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 99 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снимка од движењето на возилата отвора нови дилеми околу грабнувањето и убиството на Вања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: