Палевски пред убиствата предложил референдум за Договорот со Бугарија, Собранието треба да расправа месецов

Една недела пред убиството на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес и 12 дена пред киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, осомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои се потпишале за регистрација на партијата откриваат дали Палевски е човек на СДСМ, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кој му сугерира на Васко Поппетревски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ го смета за скандал тоа што лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, јавно призна дека имал средба со Љупчо Палевски-Палчо, осомничен за двете убиства ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ако ги следите неговите ставови поврзани со одредени теми и доколку се вратите наназад во неговото минато како претседател на градската организација на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Палевски не само што не е близок ниту до мене, ниту до ВМРО – ДМНЕ, туку ние сме на сосема дијаметрални различни страни, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Палевски не само што не е близок ниту до мене, ниту до ВМРО – ДМНЕ, туку ние сме на сосема дијаметрални различни страни, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Ценам дека во пикот на најголемиот скандал можеби во последно време, којшто завршува со две невини жртви, некој се обидува да направи дефокус од суштинската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палевски пред убиствата предложил референдум за Договорот со Бугарија, Собранието треба да расправа месецов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: