„Убиец со 1000 лица, партиско подземје, прислушувач и основач на урбаната мафија“, вака регионалните медиуми го опишуваат Љупчо Палевски

Српскиот медиум „Блиц“ објави цела анализа на Љупчо Палевски кој се сомничи за убиството на малата Вања и велешанецот Панче. Весникот пишува дека според ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои се потпишале за регистрација на партијата откриваат дали Палевски е човек на СДСМ, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кој му сугерира на Васко Поппетревски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ го смета за скандал тоа што лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, јавно призна дека имал средба со Љупчо Палевски-Палчо, осомничен за двете убиства ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ако ги следите неговите ставови поврзани со одредени теми и доколку се вратите наназад во неговото минато како претседател на градската организација на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Палевски не само што не е близок ниту до мене, ниту до ВМРО – ДМНЕ, туку ние сме на сосема дијаметрални различни страни, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Палевски не само што не е близок ниту до мене, ниту до ВМРО – ДМНЕ, туку ние сме на сосема дијаметрални различни страни, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Ценам дека во пикот на најголемиот скандал можеби во последно време, којшто завршува со две невини жртви, некој се обидува да направи дефокус од суштинската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Убиец со 1000 лица, партиско подземје, прислушувач и основач на урбаната мафија“, вака регионалните медиуми го опишуваат Љупчо Палевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: