СТРАШНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАЛЧО НИЗ БАЛКАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Основач на урбана мафија, проидлушкувач и уценувач, специјалист за валкани работи


Српскиот весник „Блиц“, објави цела анализа за првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Пренесуваме делови од анализата. „Основач на ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот адвокат Јанаки Митровски во неговото гостување на ТВ24 рече дека сите искази на обвинетите поврзани со убиството на малата Вања треба да се земат со ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски, во тв гостување рече дека изјавите на осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски треба да се земат со резерва. ...
| | веќе видена | слични

По убиството на Вања, полицијата треба да го отвори и случајот со малата Билјана, чие киднапирање и убиство има многу сличноста, а виновникот никогаш не е ...
| | веќе видена | слични

1 Значи, Украина што е во војна со Русија и Молдавија што нема контрола на целата територија може да почне безусловни преговори со ЕУ, ама Македонија без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анализирајќи го случајот со убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, во емисијата на актерот Сашо Тасевски на Ем ТВ, поранешниот началник во МВР и ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на Тв емисијата на актерот Сашо Тасевски на Ем ТВ, каде тој се јавува во улога на водител, поранешниот помошник диретор на Бирото за јавна ...
| | веќе видена | слични

„На 15 ноември партијата Десна, чиј претседател е Љупчо Палевски, до Собранието на Македонија поднесе граѓанска иницијатива за распишување на референдум на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вели дека до него стигнала иницијативата на партијата Десна и Љупчо Палевски-Палчо за распишување на референдум на ...
| | веќе видена | слични

Тим на Народниот правобранител отишол во посета на затворот „Скопје“ во Шутка, со цел да провери каква е состојбата на лицата кои се во притвор, а се ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

Вкупно 14-те гласачки места во казнено поправни установи каде своето гласачко право денеска можеа да го остварат 2.147 гласачи, се затворени, а одѕивот ...
сите 341 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРАШНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАЛЧО НИЗ БАЛКАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Основач на урбана мафија, проидлушкувач и уценувач, специјалист за валкани работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: