ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска средба за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада


За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски во интервјуто за емисијата „360 степени“ на МРТ 1, говореше и за претстојните избори претседателски и ...
| | веќе видена | слични

Датумот за претседателските избори е познат, но македонските граѓани ќе дознаат кој влегува во претседателската трка на само две до три недели пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ќе има редовни избори, после 17 години во државата. Зашто мора постојано да е вонредна ситуација во државата. Ние сме земја членка на НАТО, земја која ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени” говореше и за евроинтегративниот процес ...
| | веќе видена | слични

Во следниот мандат на Владата која јас ќе ја предводам ќе биде влезот на нашата земја во ЕУ до 2028 година, изјави премиерот Димитар Ковчевски во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 389 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од страна на албанскиот опозициски блок, Арбен Таравари ги објави целите поради коишто се вклучил во претседателската ...
сите 217 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 247 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 102 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 337 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска средба за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: