КОВАЧЕВСКИ СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА ПЕНДАРОВСКИ - тој е човек за европска интеграција, влегува во профилот на СДСМ за претседателски кандидат


СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
| | веќе видена | слични

Со ставовите изнесени во својата колумна со наслов „Мислам дека не би требало да гласате за нив“ , на пет месеци пред одржувањето на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процесот на носење на амандманите во Собранието е започнат и јас сум убеден дека Северна Македонија има политичка сила и има луѓе со визија кои таа одлука ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одлуките на вчерашниот Самит во Брисел покажаа дека Ковачевски и Османи водејќи погрешна надворешна политика ја донесоа Македонија во очајна ситуација. ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ денеска го продолжуваат дводневниот Самит на Унијата, во чии рамки вчера донесоа одлука за старт на ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел се повтори Букурешт. Блокадата има име и презиме и се вика ВМРО-ДПМНЕ – вака премиерот Ковачевски го коментира исходот од Самитот, каде што земјава ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Иако целосо успешно го завршивме процес на скрининг во изминатата година и половина иако постои подготвеност за проширување на ЕУ, иако нема нови услови за ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на преговорите за Украина и Молдавија е чекор кој ВМРО-ДПМНЕ го поздравува, но воедно покажува дека Македонија заслужува почеток на преговорите со ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Во однос на одлуката за отпочнување на преговорите на Украина и Молдавија со ЕУ, таа одлука не е донесена без консензус бидејќи напуштањето на Унгарија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 187 | | | веќе видена

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 51 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека врховниот командант на вооружените сили на Украина, Олександр Сирски, има одврзани раце за сите ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА ПЕНДАРОВСКИ - тој е човек за европска интеграција, влегува во профилот на СДСМ за претседателски кандидат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: