Општина Тетово за крстот на Попова Шапка: Дволичност на ДУИ, им штетат на граѓаните, но пилата веќе им заглавила во нокотот


4 копии

Вистината е многу горчлива за оние што не се навикнати да ја прифаќаат, но уште погорка за оние што сакаат да ја манипулираат и да им ја наметнат на другите, ...
| | веќе видена | слични

Неодамна поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка е поставен без дозвола од Општината Тетово. Црковниот совет тоа не го негира, бидејќи како што соопштува, ...
| | веќе видена | слични

Продолжува расправијата помеѓу политичките партии околу поставувањето на крстот во манастирскиот комплекс на Попова Шапка. Од Општина Тетово излегоа со ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Ангелов во гостување на ТВ 24, повторно го кажа својот став за крстот на Попова Шапка. „Доминантни џамии, стратешки изградени на видливи места не ...
| | веќе видена | слични

Општина Тетово испрати соопштение до јавноста со уверение од катастарот за „историски преглед на извршени запишувања на катастарска парцела број 1/102 КО ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Тетово не може да ескалира зошто никој нема храброст да го чепне Крстот на Попова Шапка зошто потоа ќе има сплет на настани, вели претседателот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од Прилеп порача дека политиката треба да ги тргне рацете од верата. Одговорајќи на новинарски прашања во врска со ...
| | веќе видена | слични

„Не го чепкајте крстот“, „не си играјте со оган“, „крв може да падне“, „ова е опасно“, „политички маркетинг“, „предизборни поени“… се дел од пораките во врска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три пораки упати премиерот Димитар Ковачевски во врска со 15-метарскиот крст на Попова Шапка. Првата, како што рече, е дека политиката треба да ги тргне рацете ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска при посетата на Прилеп рече дека на државата повеќе не и требаат „улични борби како оние на Калето во 2011 против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 161 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 216 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 153 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 90 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 147 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 116 | | | веќе видена

Украина продолжува да и нанесува големи загуби на Русија, која е ослабена политички, економски и воено, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Тетово за крстот на Попова Шапка: Дволичност на ДУИ, им штетат на граѓаните, но пилата веќе им заглавила во нокотот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: