Трајан Ангелоски: Градење силен економски раст е патот до побрза интеграција во ЕУ


На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија ја ужива целосната поддршка на САД за нејзините стратешки политики за полноправно членство на земјата во ЕУ, рече заменик претседателот на Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија ја ужива целосната поддршка на САД за нејзините стратешки политики за полноправно членство на земјата во ЕУ, изјави Зменик-претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Најновите економски показатели укажуваат дека „бизнис ориентид“ агендата на неодамна реизбраниот премиер Киријакос Мицотакис носи ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија нема план Б. Единствениот пат е интеграција во Европската Унија. Сметам дека е подобро порано, отколку покасно, сите чинители овде, сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија ја ужива целосната поддршка од Соединетите Американски Држави (САД) во нејзините напори за членство во Европската Унија (ЕУ), и ова јасно ...
| | веќе видена | слични

Помина нешто повеќе од една година откако Грција (на 20 август 2022 година) ја напушти европската програма за економско-финансиски надзор. Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Во Република Северна Македонија во 2022 година имало 113.854 активни правни субјекти - фирми, институции и претприемачи. Според податоците на Централниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 127 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 42 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајан Ангелоски: Градење силен економски раст е патот до побрза интеграција во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: