СДСМ: Ако Мицкоски сака разговор за предлозите за уставните измени нека одреди тимови


Доколку Мицкоски сака разговор за предлозите околу уставните измени нека одреди тимови. Мицкоски го промени ставот и прифати уставни измени, прифати учество во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДПМНЕ досега немаат поддржано ниту една стратешка одлука за државата. ДПМНЕ не го поддржаа Договорот од Преспа, не го поддржаа членството во НАТО, не го ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку соопштение утринава истакна дека ќе стори се за Македонија да го продолжи европскиот пат и да ја исполни стратешката цел членство во ЕУ до 2030 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ заедно со коалициските партнери, заедно со граѓаните, ќе направи сè за Македонија да продолжи напред по европскиот пат и да ја исполниме стратешката цел: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Суштинската разлика помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е исто како разликата помеѓу патриоти и националисти. Патриотите сакаат, националистите мразат, патриотите градат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нашата визија е дента 2030 година кога ќе станеме членка на Европската Унија да ги собереме сите туѓи пасоши коишто нашите граѓани ги земале додека сме чекале ...
| | веќе видена | слични

„Можеме во тоа да успееме. До 2030 година Македонија да стои рамо до рамо со своите европски партнерски земји како рамноправна членка на Европската Унија. ...
| | веќе видена | слични

Сега е моментот што треба да се искористи за да продолжиме одлучно напред, да ја видиме Македонија во Европската унија во 2030 година, затоа, апелираме до сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израел и Хамас постигнаа договор за размена на 50 заложници држени во Газа за четиридневен прекин на огнот. Според истиот договор, од израелските затвори треба ...
сите 497 | | | веќе видена

Вкупно 2 037 повици за итни случаи регистрирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатото деноноќие, што е речиси двојно повеќе од претходниот ден. ...
сите 138 | | | веќе видена

Дојдов за да се пласираме, а не да барам изговори ако не го сторевме тоа. И вистинската работа почнува сега, сега навистина можам да работам, рече Спалети, кој ...
сите 127 | | | веќе видена

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
сите 60 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски со најнова метео анализа за времето во земјава. „ Нов влажен бран кој ќе донесе врнежи од дожд и од снег, особено на планинските ...
сите 208 | | | веќе видена

Булеварите „Илинденска“ на потегот од Владата до Сити мол, како и „8ми Септември“ на потегот од Хубо маркет па се до „Партизански одреди“, ќе бидат затворени ...
сите 131 | | | веќе видена

Потребен ни е нов пристап за проширувањето за да имаме европска стабилност, потенцираше на македонски јазик претседателката на Либерално демократската партија ...
сите 321 | | | веќе видена

Четиригодишното американско девојче е безбедно во Израел откако беше ослободено во неделата од заробеништво во Газа, рече американскиот претседател Џо Бајден, ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека конечно има разврска за пресметките кои во минатиот период се случија во Скопје, имајќи предвид дека ...
сите 54 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Ако Мицкоски сака разговор за предлозите за уставните измени нека одреди тимови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: