(ВИДЕО) УКРАИНЦИТЕ СПАСУВААТ РУСКИ ВОЈНИЦИ ШТО СЕ ДАВАТ По спасувачката акција, руските сили пукале во чамецот

Војската на Украина соопшти дека спасила, а потоа и заробила пет руски војници кои се давеле во областите поплавени по уривањето на браната Каховка. Објавена е ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Дњепар, Борис Филатов, на каналот Телеграм објави дека „неколку куќи се целосно уништени“.  „По експлозијата имаше огромен кратер. Има ...
| | веќе видена | слични

Русија, во текот на изминатата ноќ, истрела нова салва од проектили врз украинските градови, соопштија украинските власти. Градоначалникот на Дњепар, Борис ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Украинската воздушна одбрана, денеска, во раните утрински часови, собори 13 руски крстаречки ракети насочени кон воен аеродром во западниот регион Хмељницки, ...
| | веќе видена | слични

Украинските вооружени сили ја прекинаа руската офанзива кон градовите Купјанск и Лиман на истокот на земјата и напредуваат на југ, изјави во петокот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од рано утринава завиваат сирените за воздушна опасност на повеќе места ширум Украина, предупредувајќи за напади со руски ракети и беспилотни летала. На ...
| | веќе видена | слични

Ракетите биле лансирани од руски стратешки бомбардери од област кај Каспиското Море, се наведува во соопштението, пренесено од британските медиуми. Сирените за ...
| | веќе видена | слични

На каналите на Телеграм има објави за експлозии во неколку региони, од Лавов на запад, до Херсон на југ, но нема потврди за жртви, пишуваат британските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) УКРАИНЦИТЕ СПАСУВААТ РУСКИ ВОЈНИЦИ ШТО СЕ ДАВАТ По спасувачката акција, руските сили пукале во чамецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: