Русија: Украинските сили го гранатираа градот Нова Каховка

4 копии

Русија денеска соопшти дека бројот на загинати од уривањето на браната Каховка и поплавите во областите што таа ги контролира во јужна Украина, се зголеми на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на украинското воено разузнавање Кирило Буданов денеска ја обвини Русија за „минирање“ на базенот што се користи за ладење на реакторите во нуклеарната ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за најголемата европска нуклеарна централа, комплекс со шест реактори, која се најде под окупација веднаш по инвазијата на московските сили во ...
| | веќе видена | слични

Предупредување за опасност од висок степен стигна од украинското воено разузнавање заедно со информацијата дека Русија го минирала базенот што се користи за ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинатите поради уривањето на браната Каховка во Украина и последователните поплави во делот на Херсонската област под руска контрола се искачи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уништувањето на хидроелектричната брана Каховка предизвика штета вредна 1,2 милијарди евра, изјави украинскиот министер за животна средина, предупредувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Украинската разузнавачка служба Кирило Буданов денеска изјави дека постои реална опасност од експлозија во нуклеарната централа Запорожжја и дека ...
| | веќе видена | слични

„За жал, отсега постои одредена закана. Нуклеарната централа Запорожје беше и е под привремена контрола на руските окупациски сили“, рече тој, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Наришкин, шефот на руската надворешна разузнавачка служба- СВР синоќа изрази надеж дека нуклеарниот мониторинг на ОН и Европската Унија ќе ја проверат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Украинските сили го гранатираа градот Нова Каховка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: