Почина жената што се преврте со автомобил во тунелот кај Демир Капија


Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Славеј за кривични дела - Тешки дела против безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работите на автопатот Кичево – Охрид поради кој се затвори новиот пат до главната туристичка дестинација во Македонија, секојдневно предизвикуваат гужви како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Основното јавно Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Славеј за кривични дела – Тешки дела против безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Млад прилепчанец се соочува со обвинение за кривични дела поради сообраќајна незгода во која погина велосипедиска од Прилеп. Имено Ј авно обвинителство Прилеп ...
| | веќе видена | слични

Поради предизвикување сообраќајна несреќа и неукажување помош на повредено лице, Осовното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 311 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 204 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Николче Бабовски ги отфрли и последните тврдења на Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ дека протеински јогурт со ...
сите 79 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина жената што се преврте со автомобил во тунелот кај Демир Капија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: