Мицкоски одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите (ВИДЕО)


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо трошење време на нови дуели и лидерски средби надвор од политичките процеси, на граѓаните и на државата им е потребна обединетост, со цел земјата да ...
| | веќе видена | слични

„Човекот е кукавица, човекот е киднапиран домазет во својата влада, се плаши да оди на избори, се плаши да излезе на ТВ-дуел – таква е оваа политичка матрица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека сите политички чинители во државата треба да бидат посветени на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и Христијан Мицкоски веќе имаа лидерска средба на која се разговараше за се. Потоа сето тоа беше презентирано пред целата македонска ...
| | веќе видена | слични

Во контекст на актуелните политички случувања во земјава околу уставните измени, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот и претседател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната неговата посета во Ваташа каде присуствуваше на одбележувањето на 80 години од стрелањето на 12 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната неговата посета во Ваташа каде присуствуваше на одбележувањето на 80 години од стрелањето на 12 ...
| | веќе видена | слични

„Кога ќе ви речат воздржете се и вкусете уште една голема кнедла, уште едно ново самопорекнување, ве молам да останете неми на уште едно големо предавство на ...
| | веќе видена | слични

Борислав Крмов, пратеникот на Левица, во денешното гостување во студиото на ТВ24 рече дека голем број на потенцијални гласови за ВМРо-ДПМНЕ ќе се прелеат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: