Владата ќе ја разгледува Предлог-иницијативата за уставни измени на некоја од наредните седници


Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
| | веќе видена | слични

„Додека се уште тече матната вода од преговорите меѓу Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски се избиструва сознанието дека речиси ништо не е договорено. А и ...
| | веќе видена | слични

СДС свесно лаже кога вели дека ВМРО-ДПМНЕ прифатило уставни измени. Тоа е така затоа што се фатени во предавство на националните и државни интереси, и се ...
| | веќе видена | слични

Иванка Василевска, пратеничка во Собранието во своето гостување на радио Лидер зборуваше за темата поврзана со Уставни измени и му одговори на вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, пред една година зборуваше дека ќе се бори за промена на околностите во кои треба да се донесат уставните измени, ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, СДСМ и ДУИ ја доведоа државата во ќорсокак и се заплеткаа во сопствените манипулации за уставните измени продолжувајќи да туркаат процес за ...
| | веќе видена | слични

Премиерска фотеља во преодната или во техничката влада -ова се најновите понуди до опозицискиот лидер, за да ги убеди пратениците да го стиснат зеленото копче ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на денешниот брифинг со новинарите рече дека нема проблем да го отстапи премиерското место на ВМРО-ДПМНЕ ако, наместо него, ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ЕУ во Македонија, по какофонијата што настана во врска со исходот од лидерската средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Oд владата ќе почекаат уште неколку дена ВМРО ДПМНЕ да делегираат свои претставници во работната група за уставни измени. Ако нема одговор, крајното решение е, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе ја разгледува Предлог-иницијативата за уставни измени на некоја од наредните седници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: