10 предмети за домаќинството што можете повторно да ги искористите (и да заштедите пари)


 Направете декорации со картонските кутии од јајца. Претворете ги кутиите за чевли во корпи за пикник. Пластичните ќеси и другото пластично ѓубре фрлено во ...
| | веќе видена | слични

Секоја минута во светот се продаваат повеќе од 1 милион пластични шишиња вода. За производство на едно од овие шишиња, потребно е 3 пати повеќе вода отколку за ...
| | веќе видена | слични

Седум милијарди луѓе во светот трошат различни количини од ресурсите на планетата. Според предвидувањата на Обединетите нации, во светот би можело да има 9,7 ...
| | веќе видена | слични

Ново откритие на експертите Рециклирањето пластика може да го направи материјалот поотровен и процесот не треба да се гледа како решение за кризата со ...
| | веќе видена | слични

Додека се промовираат ширум светот како клучно оружје за намалување на емисиите на јаглерод, соларните панели имаат животен век до 25 години. Експертите велат ...
| | веќе видена | слични

На Светскиот ден на животната средина, кој се одбележува секоја година на 5-ти јуни, Центарот за климатски промени ги повикува граѓаните во Македонија да се ...
| | веќе видена | слични

Кога сите би возеле велосипед колку Холанѓаните, светските емисии на јаглероден диоксид би се намалиле за речиси 700 милиони тони годишно, заклучи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 предмети за домаќинството што можете повторно да ги искористите (и да заштедите пари)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: