Зеленски: Русија продолжува да ја тероризира Украина со ноќни напади

Русија „продолжува да ја тероризира Украина“ со ноќни напади, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски. „Ниту еден (дрон) не ја постигна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија изврши серија напади во Украина, поради што е прогласена вонредна воздушна опасност низ земјата. За неколку часа по нападот, заканата беше укината за ...
| | веќе видена | слични

Киевските власти претходно известија дека имало две одделни серии напади. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека не се регистрирани повици до ...
| | веќе видена | слични

Воздушна тревога беше прогласена ширум Украина рано утринава поради руски ракетни напади, но таа беше укината неколку часа по нападот во поголемиот дел од ...
| | веќе видена | слични

Русија соопшти во четвртокот дека одбила обид за упад на украинските диверзантско-терористички групации по должината на нејзината граница со Украина, како и ...
| | веќе видена | слични

Не треба да се чека конфликтот во Украина да заврши за да се бара одговорност, изјави Џим Риш, републикански сенатор од Ајдахо, на прашањето на Украинската ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за новиот пакет помош од 300 милиони долари, кој вклучува системи за противвоздушна одбрана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 123 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Русија продолжува да ја тероризира Украина со ноќни напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: