Изборен молк во Црна Гора во пресрет на утрешните претседателски избори


Во пресрет на утрешните избори за претседател на Црна Гора, на кои ќе учествуваат седум кандидати, од полноќ е на сила изборен молк. На изборите ќе учествуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Премиерот на Црна Гора, во технички мандат, Дритан Абазовиќ изјави дека се согласува со ставовите дека предвремените избори треба да се одржат што е можно ...
| | веќе видена | слични

Целта е победа во вториот круг“ изјави актуелниот претседател на Црна Гора и претседателски кандидат на Демократската партија на социјалистите, Мило Ѓукановиќ, ...
| | веќе видена | слични

Многу политички партии од коалицијата што го победи Мило Ѓукановиќ на парламентарните избори во август 2020 година ветија денеска дека ќе го поддржат ...
| | веќе видена | слични

Повеќето политички партии од коалицијата што го победи Мило Ѓукановиќ на парламентарните избори во август 2020 година ветија во четвртокот дека ќе го поддржат ...
| | веќе видена | слични

„Москва и Белград ќе направат се за да ја искористат црногорската демократија против самата Црна Гора“, изјави Сервер за Радио Слободна Европа (РСЕ). Страднер ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот претседател и кандидат на ДПС, Мило Ѓукановиќ и Јаков Милатовиќ , кандидат на Движењето „Европа сега“, ќе се тркаат за претседателската функција во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 79 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 83 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 47 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборен молк во Црна Гора во пресрет на утрешните претседателски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: