Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнир во Франција

Македонскиот тенисер Калин Ивановски настапот на турнирот во Тулуз го заврши со пораз во второто коло, одосно осминафиналето. Ивановски не успеа да го помине ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Како што гледав преку стаклата на мониторот за ЕКГ, беше само линија, низ солзи објаснува таткото на малата Јана за Сител. - Пробаа со адреналин, не знам со ...
сите 178 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 71 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција на сите граѓани на Република Северна Македонија им го честита денешниот јубилеј – 3 години од членството во НАТО. Да се биде ...
сите 148 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 442 | | | веќе видена

Уставни измени под вакви услови во мандатот на ова собрание нема да се случат и граѓаните кои со огромна бројка го поддржуваат таквиот став, воопшто нема ...
сите 427 | | | веќе видена

Соединетите Држави се залагаат за решение на конфликтот во Украина што нема да дозволи Русија да ги обнови своите сили и да ги прегрупира своите војници, ...
сите 278 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнир во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: