Две недели нема да работи вториот блок во РЕК Битола


2 копии

Скопјани најверојатно од следниот месец ќе пијат поскапа вода, доколку Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на седница го изгласа предлог ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) на Северна Македонија издаде дозволи во 2022 година за 267 постројки за производство на електрична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, денеска одговарајќи на пратеничко прашање истакна дека за поздравување се најавите на ...
| | веќе видена | слични

Од први јануари годинава до осми февруари ЕСМ има произведено над 720 илјади мегават часови електрична енергија, што е за 40 проценти повеќе од лани истиот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на пратеничко прашање истакна дека земјата ја продолжува успешната трансформација кон зелена енергија и годинава со ...
| | веќе видена | слични

Колку е оправдано враќањето на евтината дневна тарифа за струјата? Владата најави дека се прават пресметки за враќање на оваа тарифа со образложение дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија за жал последните години е најслабиот ученик во одделението и затоа сите од околу имаат некакви желби и побарувања кои што се надвор од овие ...
сите 376 | | | веќе видена

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 241 | | | веќе видена

Борби беснееја денеска во руско село во близина на украинската граница, по новиот упад на проукраинските сили, додека Москва ја продолжува кампањата со ...
сите 257 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 458 | | | веќе видена

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
сите 268 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 268 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 125 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
сите 632 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две недели нема да работи вториот блок во РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: