Зошто поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје остануваат затворени до средината на март?

Поголемите хотелски капацитети на охридско-струшкото крајбрежје се затворени. Дел од вработнете во туристичкиот сектор користат годишен одмор, а останатите ...
| | веќе видена | слични

Градот Амстердам следната година ќе забрани влез на туристички автобуси. Целта е тие да не им пречат на жителите на градот. Туристичките автобуси тешки повеќе ...
| | веќе видена | слични

Законот ќе стапи во сила во средината на мај, со цел да се подобрат условите за живот на мештаните кои постојано се жалат на немирите предизвикани од туристи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандските власти наскоро ќе забранат употреба на канабис на улиците на квартот на „Црвените фенери“ во Амстердам. Законот ќе стапи во сила во средината на ...
| | веќе видена | слични

Наскоро ќе биде нелегално да се пуши марихуана на познатата област Ред лајт дистрикт во Амстердам, пишува Би-Би-Си . Законите ќе стапат на сила од средината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 507 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје остануваат затворени до средината на март?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: