АЗИСКИ ПАЗАРИ: Индексите паднаа, се стравува од натамошните потези на ФЕД

Азиските индекси главно паднаа на почетокот на новата недела. Банката на федерални резерви сега има простор за дополнително зголемување на каматните стапки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Москва размислува за еднократен дополнителен данок на дополнителни приходи за големите корпорации (windfall tax,н.з.) како мерка за ...
| | веќе видена | слични

Русија од март ќе го намали производството на нафта за 500.000 барели дневно или за пет отсто, изјави денеска вицепремиерот на Русија Александар Новак. – Нема ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање дали сега има предуслови за намалување на производството на нафта, вицепремиерот рече: „Да, постојат такви ризици. Ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Русија планира да го намали производството на нафта во март за 500.000 барели дневно како одговор на западните ценовни ограничувања, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Рускиот вицепремиер Александар Новак денеска на прес-конференција изјави дека постои ризик од намалување на производството на нафта во Русија поради ценовните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 232 | | | веќе видена

Во 2014 година членките на НАТО на состанокот во Велс се договорија да го зголемат своето учество во буџетот на Алијансата. Според договорот, земјите-членки на ...
сите 144 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 279 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 270 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 367 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 225 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЗИСКИ ПАЗАРИ: Индексите паднаа, се стравува од натамошните потези на ФЕД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: