Нафтените гиганти под удар на критики поради дебелите профити

Пратениците во Европската унија официјално го одобрија законот со кој ќе се забрани продажбата на нови возила на бензин и дизел до 2035 година. Законот, исто ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Снабдувањето со енергија и електрична енергија станаа од витално значење за речиси секоја европска нација во текот на изминатата ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Европскиот парламент денеска официјално го одобрија законот со кој се забранува продажба на нови автомобили на бензин и дизел во ЕУ од 2035 ...
| | веќе видена | слични

Многу светски брендови ги преувеличуваа своите напори да ги намалат емисиите на стакленички гасови и не успеваат да ги исполнат своите климатски ветувања, се ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент денеска одобри забрана за продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод до 2035 година, со цел тие да се тргнат од ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада со Планот за чист воздух, односно Програмата за намалување на аерозагадувањето, на крајот од 2018 година вети дека во текот на 2019 и 2020 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 621 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 61 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нафтените гиганти под удар на критики поради дебелите профити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: