Спасовски: Нема да дозволиме радикали да предизвикаат инциденти

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не добила најава дека делегација од Бугарија ќе присуствува утре на одбележувањето 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, соопшти премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ги анализираме сите информации и сите податоци со кои располагаат службите, а разменуваме и податоци со колегите од бугарското МВР. Постојат структури кои не ...
| | веќе видена | слични

Секој кој ќе помисли на кој било начин, со транспаренти или знамиња на туѓи држави, да ги навреди македонската држава и македонскиот народ, нема да може да го ...
| | веќе видена | слични

„Важно е кога ќе биде официјалниот дел да ги имаме пријавено делегациите. Само така може да воспоставиме ред и да превенираме активности, спротивни на тоа што ...
| | веќе видена | слични

„Имаше шпекулации дека полицијата не излегла на терен, дека не е пријавено претепувањето на Пендиков и дека некој пробал да го сокрие настанот и дека немало ...
| | веќе видена | слични

„Никој не смее да го навредува македонскиот народ, граѓаните на Северна Македонија и државата. МВР е подготвено да забрани влез во државата на секој кој нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 201 | | | веќе видена

Во 2014 година членките на НАТО на состанокот во Велс се договорија да го зголемат своето учество во буџетот на Алијансата. Според договорот, земјите-членки на ...
сите 144 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 308 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 290 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 368 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Нема да дозволиме радикали да предизвикаат инциденти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: