Спасовски доби докази за казнување на партиски лидер и потпретседател на Собранието (ВИДЕО)


На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
| | веќе видена | слични

Единствената зграда во градот Кахраманмараш во јужна Турција која ги преживеа двата силни земјотреси е Зграда на провинцискиот претставник на Комората на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјотресот што во понеделникот го потресе турскиот град Караманмараш урна многу згради до темел. Нови и стари згради на југот на земјата, некои изградени пред ...
| | веќе видена | слични

Една зграда во Турција, која е речиси недопрена, дури ни испукана додека околу неа има пустош по двата силни земјотреси, привлече внимание на јавноста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кахраманмарас, градот во јужна Турција беше еден од најтешко погодените од катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата во понеделникот, на 6 февруари во ...
| | веќе видена | слични

За жал, тлото во Турција не мирува, па изутринава тоа подрачје го погодија серија нови земјотреси. Во исто време, корисниците сè уште споделуваат нови снимки ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе останаа без своите домови по страотниот земјотрес кој погоди 10 провинции во Турција и делови од Сирија во понеделникот рано утрото. Во потресот ...
| | веќе видена | слични

Од Турција и од Сирија постојано пристигнуваат неверојатни снимки на кои се гледа како потполно нови згради се уриваат како кули од карти, на потрес од 7,8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски доби докази за казнување на партиски лидер и потпретседател на Собранието (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: