Кремљ: Зеленски ако сака може да ја заврши војната уште утре

2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин го посети заедничкиот штаб на сите гранки на армијата кои учествуваат во војната во Украина, соопшти Кремљ. „Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Пред да формулираат одговор, неопходно е руските власти да го проучат деветтиот пакет санкции на ЕУ, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Ајде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Путин ги откажа новогодишните планови, нема да игра хокеј на Црвениот плоштад Филип Здравески 14.12.2022 / 14:17 Свет Рускиот претседател Владимир Путин ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кремљ денеска соопшти дека не добил никакви предлози од Киев за запирање на борбите во Украина за време на претстојниот празничен период и дека прекин на огнот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Зеленски ако сака може да ја заврши војната уште утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: