Инфлацијата во Турција паѓа за првпат по една година, сега е 84,39%

Во маркетите нема намалени цени како што се фали власта. Освен редовните акциски цени, се друго е исто, дури и поскапо. Производителите и трговците се ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за економија велат дека намалување на цените на прехрамбените артикли има кај дел од производителите но се чека да се потрошат залихите ...
| | веќе видена | слични

Минималната потрошувачка кошница во Македонија што ја пресметува секој месец Сојузот на синдикатите на Македонија, според статистичките податоци, за ноември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Досега со секоја преземена мерка соодветно одговоривме на секој предизвик, и во следниот период будно ќе ја следиме состојбата, навремено ќе носиме мерки за ...
| | веќе видена | слични

Цената на дизелот и другите горива на бензинските пумпи е намалена за речиси 30 отсто од нивото од пред шест месеци, но тоа не се одрази на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Укинувањето на прогресивниот данок е за 2023 година и тоа не значи дека се откажуваме од овој модел во целост, консултациите ќе продолжат и во иднина, открива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 171 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Турција паѓа за првпат по една година, сега е 84,39%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: