Алијанса тврди дека за ноември се потрошени 20 милиони евра за увоз на струја


Во отсуство на производство од енергетски капацитети во земјава, само во ноември преку јавни набавки се увезени 87.000 KWh електрична енергија од добавувачи ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за економија велат дека намалување на цените на прехрамбените артикли има кај дел од производителите но се чека да се потрошат залихите ...
| | веќе видена | слични

Се ближи рокот кога РКЕ треба да ја објави новата цена на струјата која домаќинствата ќе ја плаќаат од 1ви јануари. Енергетските компании ги прават последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 497 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 269 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 234 | | | веќе видена

Како што одминува времето, има се помалку надеж за преживеаните од разорниот земјотрес во Турција и Сирија, а спасувачите имаат малку време до истекот на рокот ...
сите 459 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса тврди дека за ноември се потрошени 20 милиони евра за увоз на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: