Volkswagen се токми за фабрика за батерии во Канада

Време зa читање: 4 минути Највисоките претставници на Европската Унија ќе го искористат трговскиот состанок со американските колеги во понеделник за да ја ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на претседателот Џо Бајден усвои инвестициски план од околу 370 милијарди долари наречен Закон за намалување на инфлацијата (ИРА), кој ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ги повика Европската унија и Соединетите Американски Држави да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку во Србија се експлоатира литиум, Владата на Србија ќе треба да изградби фабрика за производство на батерии и фабрика за електрични автомобили, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тие на своите производители во областа на зелената транзиција им даваат дарежливи отстапки.„Конкуренцијата е добра, ја поттикнува иновативноста, ја зајакнува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот комесар за внатрешен пазар Тиери Бретон ја откажал посетата на САД на самитот за тргговија и технологија кој следната седмица треба да се одржи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 133 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Volkswagen се токми за фабрика за батерии во Канада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: