ТРГОВСКА ВОЈНА САД-ЕВРОПА: Зошто Законот за намалување на инфлацијата на Бајден ги изнервира Европејците?

Време зa читање: 4 минути Највисоките претставници на Европската Унија ќе го искористат трговскиот состанок со американските колеги во понеделник за да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Емануел Макрон „целосно ја презема одговорноста” за фактот дека ќе оди да ја поддржи репрезентацијата на Франција за време на Светското првенство во Катар, и ...
| | веќе видена | слични

На одредени европски земји, на чело со Украина, не им се допадна предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон, Западот да и обезбеди безбедносни ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии

Балтичките и други европски земји, кои беа вознемирени од коментарите на францускиот претседател Емануел Макрон за безбедносни гаранции за Русија, синоќа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Земјите-членки на НАТО можат да и гарантираат на Русија дека нема да биде третирана како што Москва се однесува кон Украина, изјави претседателот на Полска, ...
| | веќе видена | слични

Полскиот претседател Анджеј Дуда денеска на прес-конференција во Берлин одговарал на новинарски прашања, меѓу кои се нашло и тоа за коментарите на неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Францускиот министер за економија Бруно Ле Мер предвиде враќање на нуклеарната енергија за сите големи индустриски земји, вклучително и Германија, објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 306 | | | веќе видена

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 213 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 180 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРГОВСКА ВОЈНА САД-ЕВРОПА: Зошто Законот за намалување на инфлацијата на Бајден ги изнервира Европејците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: