МОРА ДА ПОЧНЕМЕ ДА УВЕЗУВАМЕ КАДАР! Нашата работна сила замина во неповрат

Намалувањето на бројот на работници во индустријата, кое според последните статистички податоци годинава до октомври изнесувало 1,3 отсто, сè уште е резултат ...
| | веќе видена | слични

Американските интернет гиганти отпуштаат илјадници работници. Со отказот, многу од нив ја губат и американската виза. Со тоа, пред се луѓето од Азија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дојде време да се каже збогум на ригидните политики за имиграција и азил“, рече портпаролот за внатрешна политика на владејачката Социјалдемократска партија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската економија со години не може да привлече доволно квалификувани работници, а овој проблем наскоро ќе се влоши со пензионирањето на бејби бум ...
| | веќе видена | слични

„Ни требате“, вака германскиот министер за економија Роберт Хабек регрутира квалификувана работна сила од странство во видеото на англиски на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 678 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОРА ДА ПОЧНЕМЕ ДА УВЕЗУВАМЕ КАДАР! Нашата работна сила замина во неповрат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: