Македонската економија во двоен шок – каде се движиме?


4 копии

Со економските политики за наредната година, преточени преку Буџетот антикризните мерки ги комбинираме со политики за повторен економски раст. Преку ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ: Почитувани граѓани, Во изминатите 10 месеци успеавме да ја спасиме македонската економија и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Народната банка е во групата ретки земји коишто започнаа со нормализација на монетарната политика, уште од крајот на минатата година преку постепено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Меѓународните финансиски институции потврдуваат дека реакцијата на нашата централна банка на инфлацијата е навремена и соодветна, впрочем да не беше така, ...
| | веќе видена | слични

„Буџетските приходи и особено даночните приходи се проектирани на високо рамниште и тие би се оствариле само ако не стивне порастот на цените. Тоа би бил ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија го усвои Предлог Буџетот за 2023 година. Предлог Буџетот се донесува во услови на нагласена неизвесност во економското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 131 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската економија во двоен шок – каде се движиме?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: