Каевски: Во 2023 ќе има зголемување на минималната плата

2 копии

Американската министерка за финансии, Џенет Јелен, за американската телевизија „Си-Би-Ес” изјави дека се очекува значително намалување на инфлацијата во САД во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во интервјуто за МИА рече дека се предвидени 800 милиони евра за капитални инвестиции. Премиерот Ковачевски подвлече дека ...
| | веќе видена | слични

Пресметките на Институтот за економски истражувања Finance think говорат дека буџетските приходи во 2023 г. нема да бидат загрозени иако се проектирани високо. ...
| | веќе видена | слични

Банката на федерални резерви е сосема загарантирано дека ќе објави во среда повторно раст на каматните стапки. Но, инвеститорите се надеваат дека тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Успеав да го прочитам тоа пишано интервју на Димитар Ковачевски, и би сакал да кажам три поенти од тоа негово пишано интервју. Првата поента е кога вели дека ...
| | веќе видена | слични

Владата има капацитет да се бори со корупцијата но товарот ќе мора да го понесе судскиот систем. Премиерот Ковачевски во интервју за МИА вели дека Владата нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Во 2023 ќе има зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: