По киксот на Аргентина, падна квотата за Бразил дека ќе биде светски шампион!


По вчерашниот шокантен пораз на Аргентина од Саудиска Арабија, репрезентацијата на Бразил е уште поголем фаворит за освојување на светската титула на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лионел Меси проговори за соборувањето на рекордот на Диего Марадона за натпревари за националниот тим. Натпреварот одигран синоќа против Полска (2:0) беше ...
| | веќе видена | слични

Осврт со најважните моменти кои го одбележуваат мундијалскиот ден. На вага клучните поенти, случувања, теми и дилеми…, кои вреди да се „измерат“ како ...
| | веќе видена | слични

Осврт со најважните моменти кои го одбележуваат мундијалскиот ден. На вага клучните поенти, случувања, теми и дилеми…, кои вреди да се „измерат“ како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
сите 385 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 557 | | | веќе видена

Нашите сомнежи се дека на средбата која се случила на средбата во Влада помеѓу Данела Арсовска, Димитар Ковачевски и еден градоначалник од скопските општини, ...
сите 182 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Невладините организации на македонските Бугари во Македонија побарале средба со комесарот за проширување и соседски прашања на ЕУ, Оливер Вархеји, поради ...
сите 153 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се обрати пред граѓаните на трибината под мотото „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во општина ...
сите 177 | | | веќе видена

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По киксот на Аргентина, падна квотата за Бразил дека ќе биде светски шампион!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: