Меси го „брка“ рекордот на Матеус


2 копии

Долгогодишната доминација на Лионел Меси и Кристијано Роналдо во светот на фудбалот заврши пред неколку сезони, но за игрите на ова дуо сè уште многу се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Холандскиот национален тим изнајми јахта изминатиот викенд во Катар откако се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство. На 5 декември, холандската ...
| | веќе видена | слични

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
| | веќе видена | слични

Бангладеш е земја со речиси 170 милиони жители која никогаш досега не била дел од Светско фудбалско првенство, но луѓето во оваа земја со голема страст го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси го „брка“ рекордот на Матеус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: