Тикет на денот (среда, 30.11.2022)


Фудбал, тенис и хокеј се спортовите кои може да ги најдете во денешниот Супер тип. ЦСКА Москва треба да го „торпедира“ Торпедо Новгород и лесно да победи, а ...
| | веќе видена | слични

Паузата од Светското првенство во Катар ќе се искористи за клупски возбудувања во фудбалот. Денеска се играат повеќе пријателски средби, а три се дел и од ...
| | веќе видена | слични

Португалија и Швајцарија се две селекции кои многу добро се познаваат затоа што само пред шест месеци одиграа два дуели во Лигата на нациите. На 5 јуни ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е голем фаворит за триумф во дуелот против Мароко, но факт е дека африканската селекција игра одлично на Мундијалот. Мароко заврши како прв во групата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тикет на денот (среда, 30.11.2022)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: