Тикет на денот (сабота, 01.12.2022)

Во делот Специјални игри, на сајтот на обложувалницата Sport Life може да се најдат квоти за играта која репрезентација ќе се пласира во полуфинале на Светско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партизан и Црвена Ѕвезда ќе играат историски меч во Евролигата на УЛЕБ, прв меѓусебен во елитната европска лига за двата српски гиганти. Досега не играле ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Португалија ќе остане без уште еден играч до крајот на Мундијалот. По Нуно Гомеш , репрезентацијата на Португалија остана без уште еден ...
| | веќе видена | слични

Паузата до почетокот на четвртфиналињата на Мундијалот во Катар се исполнети со клупски фудбал, најчесто од Вторите и пониските лиги во Европа, па и Квотите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тикет на денот (сабота, 01.12.2022)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: