Од ВМРО-ДПМНЕ ги предале контактите - Владата е на потег


Грејната сезона календарски почнува на 15 октомври, или што би се рекло од утре, но дали скопјани во сабота ќе се разбудат со топли радијатори останува да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Апелираме до потрошувачите, заедниците на сопственици и управителите да ги обезбедат потребните услови за непречена испорака на топлинска енергија во објектите ...
| | веќе видена | слични

Во 105 згради во Скопје в сабота нема да има парно, бидејќи станарите не обезбедиле услови. Од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) која ја презеде испораката ...
| | веќе видена | слични

Поради дефекти на радијаторите, оневозможен пристап на екипите за да се отстранат дефекти на топлинските станици или поради немање струја во потстаниците, дури ...
| | веќе видена | слични

Соработката од страна на потрошувачите и заедниците на сопственици, посочуваат од компанијата, е во интерес на сите страни за да се обезбеди навременa и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во информативниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 вели дека стагфлацијата не е непознат во економијата и го има и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ Снабдување со топлина во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која почнува на 15 октомври преку соопштение ги повикува потрошувачите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која започнува на 15 октомври, ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, како вршител на енергетска дејност, со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ВМРО-ДПМНЕ ги предале контактите - Владата е на потег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: