Пред стартот на грејната сезона ЕСМ апелира потрошувачите да си ги проверат системите за греење


Во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која започнува на 15 октомври, ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, како вршител на енергетска дејност, со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општините за вкупно 29 отсто ја намалиле потрошувачката на електрична енергија во септември, споредено со истиот месец претходната година, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Мерките на Бектеши со кои ги „стегна“ министерствата, јавните претпријатија и општините да заштедат минимум 15% електрична енергија генерално вродиле со плод. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес- конференција во Владата ја презентираше анализата за заштеда на електрична енергија во септември ...
| | веќе видена | слични

Административната зграда на Министерството за локална самоуправа е единствената која не успеала да заштеди ниту еден киловат струја, туку напротив ја зголемило ...
| | веќе видена | слични

Производителите на прехранбени продукти од 1 декември ќе имаат најконкурентна фиксна цена за струјата, уште пониска од тоа што го добиваат малите потрошувачи, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање дали има напредок за набавка на енергенси преку контактите што ги предложи ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали има напредок за набавка на енергенси преку контактите што на Владата ѝ ги предложи неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред стартот на грејната сезона ЕСМ апелира потрошувачите да си ги проверат системите за греење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: