ЕСМ: Наскоро стартува грејната сезона, неопходна е проверка на објектите


ЕСМ Снабдување со топлина во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која почнува на 15 октомври преку соопштение ги повикува потрошувачите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични

Некои министерства успеале да ја намалат потрошувачката на струја и за 70 отсто но некои и покрај препораките ја зголемиле потрошувачката. Рекордер е јавното ...
| | веќе видена | слични

Зградата на Министерството за здравство предводено од министерот Беким Сали за месец септември во однос на истиот месец лани направило само 2 отсто заштеда во ...
| | веќе видена | слични

Заинтересираните фирми за набавка на гас за работа на топланите имаат рок уште еден ден да достават понуди. Од ЕСМ велат дека до истекот на рокот нема да ...
| | веќе видена | слични

Општините за вкупно 29 отсто ја намалиле потрошувачката на електрична енергија во септември, споредено со истиот месец претходната година, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Мерките на Бектеши со кои ги „стегна“ министерствата, јавните претпријатија и општините да заштедат минимум 15% електрична енергија генерално вродиле со плод. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес- конференција во Владата ја презентираше анализата за заштеда на електрична енергија во септември ...
| | веќе видена | слични

Административната зграда на Министерството за локална самоуправа е единствената која не успеала да заштеди ниту еден киловат струја, туку напротив ја зголемило ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 340 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 227 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 99 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 216 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Вџашува со колкава леснотија и со колкава дрскост разноразни емисари, комесари, европски државници, специјални пратеници за Балканот и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: Наскоро стартува грејната сезона, неопходна е проверка на објектите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: