Таи чи: Нежен начин за борба против стресот


2 копии

Доколку навистина сте подготвени за некои сериозни вежби и согорување на дополнителни калории, имаме предлог за вас. Збир на вежби со висок интензитет во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најважно е да воспоставите редовна рутина за вежбање. А кога ќе го направите тоа, ви предлагаме сет од јога вежби во траење од 20 минути. Овој тренинг ќе ви ...
| | веќе видена | слични

Студената сезона е пред прагот, па повеќето активности кои ги реализираме се во затворен простор. Но, тоа не значи дека не треба да продолжиме со истото темпо ...
| | веќе видена | слични

За да останат фит, луѓето често одат во крајности – ги пробуваат најновите трендови во исхраната или трендовите за вежбање и често завршуваат со исцрпување на ...
| | веќе видена | слични

 Ако сте во брзање, никој нема да забележи ако наместо сенка за очи ставите руменило или потемна камена пудра. На сите ни се случува да се разбудиме подоцна ...
| | веќе видена | слични

Совршен начин да го започнете денот Не мора ни да станете од кревет за да ги правите овие вежби. Одвојте пет минути секое утро за да вежбате јога за опуштање, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат е договор за влез на Алијансата за Албанците во владината коалиција, согласно кој партијата во идната Влада ќе има три члена и тоа министри за правда ...
сите 241 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Ниту еден политичар не се појавил на плоштадот Македонија за да донира помош во вид на ќебиња и облека за настраданите во Турција. Ова за „Макфакс“ го посочи ...
сите 292 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 161 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 229 | | | веќе видена

Двата земјотреса со епицентар во Кахраманмараш, јужна Турција, и со јачина од 7,7 и 7,6 степени според Рихтеровата скала, предизвикаа поместување на копнената ...
сите 225 | | | веќе видена

По два дена, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го посети подрачјето кое го погоди силен земјотрес и каде починаа илјадници луѓе. Призна дека првичниот ...
сите 426 | | | веќе видена

Тимот на Армијата за пребарување и спасување кој вчера во доцните попладневни часови пристигна во Карахкамраш која е една од областите кои се најмногу погодени ...
сите 159 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таи чи: Нежен начин за борба против стресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: